ADS

تمدید اعصاب

سه‌شنبه 30 مهر 1392, 10:28 نویسنده بانو | نسخه چاپی | دسته بندی :


این نکته از این پست جامونده بود. اولش می ذارم. لامصب اینقد این درس نکات ریز داره هر چی کار می کنی باز جا می مونه 

حسنا برای دیدن پدرشوهر مجبور شد به شوهره بگه می رم ورزش و یواشکی بره تو پارک پدرشوهر را ببینه. بماند که پدرشوهر حاضر نشد حتی بیاد خونه حسنا و گفت لیاقتت همین پارکه. حتی یک لیوان چای توی کافی شاپ هم بهش نداد و وسط خیابون دیدش.
منظور این که شوهره اینقدر حواسش به حسنا هست که جایی نره و باکسی رفت و آمد نداشته باشه که مبادا خطایی کنه. اینقدر که استخر زنانه هم نمی ذاره بره. خونه دوستان قدغنه، رفت و آمد ممنوعه و .... 
تا حالا شنیدید حسنا دوستی را دعوت کرده باشه خونش؟ یک سال و نیم هست که از پلیس سرخیابون و سوپر سرکوچه هم نوشته، اما یک بار نگفت با دوستم رفتیم بیرون یا اومد خونه ام. مخصوصا که تنها هم هست و ....

القصه. نکته جا افتاده این پست این بود که حسنا برای کارهای دارایی و مالیات و شهرداری و ... خونه باید ساعات اداری می رفت. کی و چطوری رفت که همسر خبردار نشد؟ حسنا که خودش کارمند تمام وقت است. آقای جا ... هم که اونجا حی و حاضر. حسنا یه ساعت هم سرکار نباشه همسر خبردار می شه. کی می رفت دنبال کارهای اداری نقل و انتقال خونه که اصلا همسر نفهیمد؟

به جان سیما
به جان نفس
به جان دکتر تکتم
به جان زاهارا
به جان مامان های عزیز که دونه دونه اسم نمی برم و شرمنده شونم
به حان خود حسنا

که همسر خبر داشت و حسنا دروغ می گه. حسنا دنبال خونه می گشت و دنبال سند زدن ماشین بود و همسر هم از همه چیز خبر داشت. این قسمت جا افتاده بود که نوشتم. حالا ادامه پست :  


مردک خونه ای به اسم حسنا نکرده (یک منبع موثق گفت  ) و فقط ماشین براش خریده بود. خونه جزو اموال خانم اولی هست. پستی که حسنا اشاره می کنه خیلی چیزهای دیگه به نامش هست و من خبر نداشتم اشاره به همین موضوع داره. حتی در پست مسافرت ماه رمضان قبلی که باز حسنا می گه انگار خیلی چیزها به نامش است و من نمی دونستم و البته به من هم ربطی نداره حسنا تازه فهیمده که گول خورده و مردک اموالی نداره. هر چه هست مال خانم اولی است. برای همین داره روی دیگه خودش را نشون می ده.


حسنا آذر 89 عقد کرده و به قول خودش 4 ماه بعد به خانم اولی خبر دادند ( آذر 89 وارد زندگی مردک شده و 4 ماه بعد توی تعطیلات عید که مردک کمتر می تونست جیم بشه و رفت و آمدهاش مشکوک بود، خانم اولی مچش را گرفت) 


بهار90 بهار اومد دم خونه اش داد و بیداد و  آبروریزی ( قسمت کتک کاریش ادامه همون فیلم هندیهای حسنا است. این دفع اکشن شده. بهار بروسلی می شود. یه جا می گه خانم اولی داشت همسر را می زد و بهار و پرستارش با هم زورشون نمی رسید خانم اولی را جدا کنند و همسر سرو کله خونین و لباس پاره اومد خونه برادرش و .... یه جا می گه بهار در اتاق را بست و من را زد و دستم شکست .... بهار و پرستار با هم زورشون به خانم اولی با کلکسونی از بیماریها از جمله تنفسی  و قلبی نمی رسه. اما از یه طرف همین بهار می زنه دست حسنا را می شکنه )


فکر می کنم چون بهار، در فصل بهار وارد زندگی حسنا شده، نام مستعار بهار را براش انتخاب کرده. 


بعد از اون حسنا خونه اش را خالی می کنه و اجاره می ده. فصل خوب تابستون برای اجاره دادن و ... اتفاقا اخیرا هم گفت تازه قرارداد تمدید کردم.


حسنا اصرار داره که تو شوهرمی و باید برام خونه بگیری. پاییز 90 مردک می بردش توی همون خونه ای که راجع بهش می گفت و سعی می کنه مخفی نگهش داره که بهار نفهمه کجاست. 


بهار 91 مامان و خواهر مردک شروع می کنند به تغییر جهت فعالیتشون ( راههای دیگه مثل صبر کردن، نصیحت کردن و .... را پشت سر گذاشتد و مردک آدم نشده. پس می گن بهتره بریم سراغ زنک ! ) 


بالاخره بعد از مذاکرات و برنامه ریزیهای فراوان، تصمیم می گیرند که این جلسه را برگزار کنند و تیرماه 91 برای اولین بار سه نفر از خانواده مردک می آن که بعد از یکسال و نیم این عروس تعریفی را ببینند. فکر کنید که خانم اولی با التماس حسنا را راضی کرده که زن شوهرش بشه، اما خانواده مردک بعد از یکســـــــال و نیم تازه می رن که حسنا را ببینند. اون هم به قصد دیدن روی ماه عروس خانم نبود که به قصد دیدن این اعجوبه ی مکار و پیدا کردن راهی برای دک کردنش 


به مردک می گن می خوایم زنت را ببینیم ( به جای پاگشا کردن عروس، پا می شن می رن خونه اش  ) و بعد هم که ماجرای تیری در تاریکی انداختن حسنا پیش می آد که بهشون می گه من بچه نمی خوام اما مردک اصرار داره و ما داریم برنامه می ریزیم برای بچه دار شدن. ( از همین دروغها به خورد خواننده های محترم هم می ده و از قول مردک برای خودش نوشابه باز می کنه و کباب باد می زنه و ... ) 


تمام حرف خواهر شوهر مادرشوهر در این جلسه رونمایی از عروس خانم این بود، حسنا از زندگی ما بروووووووووو 


پاییز 91 خانم اولی جلسه رسمی می ذاره مبنی بر این که وظیفه این خانم فقط تامین 6 بود و دریافت دستمزدش. از وظایفش تخطی کرده و باید اخراج بشه. سریع خونه ما را خالی می کنه. ماشین را برمی گردونه و مهریه اش را ببخشه و بره. چون خلاف قرارداد عمل کرده.


انتظار نداشتید که حسنای مکار هم بگه باشه! 

یک سال تمام سیاست، لجبازی و تمام روشهای ممکن را به کار می بره اما کارساز نیست. 

مردک می گه من اختیار و چاره ای ندارم و کاری نمی تونم بکنم. هر کاری می تونی بکنی خودت بکن. این همه ناله های حسنا که مردک زورش به خانم اولی نمی رسه واسه چیه؟ چطور قبلا می رسید، یهو زورش تمام شده؟ اگر خانم اولی اینقدر روی مردک نفوذ داشت که اصلا نمی ذاشت تو را عقد کنه. 


مال و اموال مال خانم اولی است و داده بود مردک کار کنه.

الان هم فهمیده که مردک لیاقت 20 سال صداقت و همراهی اون را نداشته، داره اموالش را از زیر دست و پای مردک و حسنا جمع می کنه.


مردک نه خانواده پولداری داره و نه شم اقتصادی خاص. که اگر بود وضعیت خواهر و برادرهاش این نبود.

حسنا هیچوقت هیچی از وضعیت خانوادگی خانم اولی نمی گه چون حسادت و سیاست نمی ذاره بگه خانم اولی از خانواده ای بالاتر از مردک است. رفتار خانم اولی و برادرش نشون می ده که از نظر خانوادگی از مردک بالاترند. خانمی که حتی نذاشته پدر و مادرش بدونند شوهرش چه گندی زده و اینقدر متشخص و فهمیده است. نه این که مثل حسنا وبلاگ بزنه که من برای تامین 6 زن مردک شدم، مردک روزهای پریودم سراغ من نمی آید، یا مثل مردک داد بزنه جلو فک و فامیل بگه حالا که خانم اولی می گه اموالم را پس بدید من هم حق دارم سه شب برم پیش اون زنم و چهار شب برم پیش این یکی  و ....


کلا کلاس زندگی خانم اولی با حسنا و مردک جور نیست. 

اون جایی که حسنا می گه خانم اولی نقشی در درآمد همسر نداشته و خودش کار کرده، دقیقا نشون می ده که حسنا از کجا می سوزه. از اون جایی که سرمایه این زندگی و اصل این زندگی مال خانم اولی است.


خانم اولی که می بینه راههای منطقی مطرح کردن درخواستها جواب نمی ده، زنگ می زنه به "دل بابا" و می گه اگر دخترت را جمع نکنی آبرو برات توی مازندران نمی ذارم بمونه. 


اون یک ماهی که آخر هفته ها غیب می شد دنبال خونه می گشت. 

اون داستان محضری که تعریف کرد مربوط به محضر ماشین بود. مردک فقط یه ماشین به نام حسنا کرده بود که اون را هم خانم اولی پس گرفت. 

داستان مهریه خانم اولی هم که از همه مسخره تر بود این وسط گنجوند که به مرغ پخته بگی قدقد که سهله، قوقولی قوقو می کنه.


مردک هیچ چیز از خودش نداره. یه ماشین زیر پاش هست که به حسنا گفته حالا این را می دم دستت غصه نخور و به زور پول رهن یه خونه را جور کرده.


وگرنه که اگر مردک پولدار بود و اگر اختیار اموالش را داشت که خانم اولی اینقدر می فهمه که این خونه یا ماشین را از حسنا بگیره، همسر یکی دیگه به نامش می کنه یا بهش می ده. این را به بچه 5 ساله هم بگی می فهمه. 


خانم اولی می دونه که همسر چیز دیگه ای نداره که به حسنا بده که این مسیر را داره می ره.


همسر اگر چند تا خونه داره، می تونست خیلی راحت حسنا را ببره توی یکی دیگه از خونه هاش. حتی اگر به نامش هم نکنه، اقلا ببره فعلا اونجا ساکن باشه. مستاجر هم توش بود بلندش می کرد. کاری نداشت. 


حتی در پیشواز آماده کردن ذهن خواننده ها برای پس دادن ماشین ( زمانی که هنوز حرف فروختن ماشین را نزده بود ولی خودش می دونست که ماشین را هم باید پس بده ) گفت که به همسر گفتم از این به بعد سه روز اول هفته بیاد دنبالم. منظورش این بود که حالا که می گی ماشین را باید پس بدی، باید بیایی من را از اداره برگردونی خونه. دعواش با مردک را برای ما به شکل عشقولانه بیان می کرد.


اما کلا یادش رفته بود که گفته زندگی عشقولانه شده و مردک هم هر روز عصر می آد دنبالم و ....

یکشنبه وقتی داره پست ( اخیر ) می نویسه می گه مردک دیگه کم کم می آد و باید پست را ببندم.

سه شنبه قبل از عید هم می گه مردک که آمد خانه دیدم تلفن زیاد داره و ... ( مردک با حسنا خونه نرفته بود ) مردک هفته پیش تنهایی می ره شمال می گه رفته تمدید اعصاب. این هفته می گه اعصاب ندارم نریم شمال !!

می رفتید ویلای مردک و تنهایی تمدید اعصاب می کردید. چطور موندید خونه؟

مردک خونه برادرش است و حسنا هم از بی ماشینی و اختلافی که با پدرش پیدا کرده شمال نرفت. ربطی به حضور مردک و تمدید اعصاب نداره. 


حسنا سر اون ماجرای محضر و این حرفها با پدرش دعواش شده. سر اموال پسرک هم با خانواده پسرک و باباش ماجراها داشته که اون اوایل یه اشاره کوچیک کرد که پولی که به نام من بود و مشترک بود بهشون ندادم و .... الان بعد از محضر ماشین و این صوبتا با پدرش در این مورد بگو مگو کرده که اون زندگی قبلیم، این هم از این یکی. بخاطر آبروی شما در مازندران من باید نتیجه سه سال کارم را پس بدم.


باباهه باهاش قهره، حسنا هم بی ماشین و با این وضعیت شکست خورده جلو خواهرهاش روش نشده که بره شمال.


مردک هم منزل برادر است. کما این که شبهای هفته پیش ( به جز سه روز تعطیلی که حسنا قایم شده بود که بگه داشتم تمدید اعصاب می کردم ) حسنا غروب ها کامنت جواب می داد و مردک خونه نبود.  سوگل۱٢:٤٥ ‎ب.ظ - شنبه، ٢٠ مهر ۱۳٩٢
امیدوارم توخونه جدیدپرباشه ازخاطره های شیرینگل
پاسخ:سوگل جون ممنون ازت برای تو هم همیشه خوبی و خوشی و آرامش باشه بغلماچ
حسنا بانو-٢۱/٧/۱۳٩٢-٦:٤۳ ‎ب.ظیکشنبه 21 مهر اولین روزی هست که حسنا رفته سرکار و برمی گرده خونه جدیدش! تا ساعت هفت شب هنوز مردک نیامده و حسنا تنهاست!!

چون خونه برادرش است و اجازه نداره خونه حسنا بمونه. مثل قرار پارسال که خانم اولی گفته بود. 

فقط بدو بدو می آد خونه حسنا کارش را می کنه و می ره .حسنا جان جواب این سوالات را لطفا بده.


1- مدارک خانم اولی خونه شما چیکار می کرد که گفتی مدارکش پیش من بود و لازم نبود باهاش تماس بگیرم. شما گاوصندوق هوو هستید؟


2- کسی که پول لازم نباشه که خونه اش را رهن نمی ده. همه می دونند که خونه را اجاره بدی سودش بیشتره. شما که قراردادت را چند وقت پیش تمدید کرده بودی و پول لازم هم نبودی، چرا خونه ات را رهن داده بودی؟ 


3- گیرم خانم اولی این خونه را از شما گرفت، برای مردک مثل آب خوردن می مونه که تو را ببره خونه دیگه ای که داره ( حتی اگر دست مستاجر باشه می تونست راحت تخلیه کنه. ضمن این که موضوع که یک ماه دوماه نیست. همسر هم می دونست خانم اولی مدتیه گیر داده و می گه حسنا باید از این خونه پاشه. راحت شما را می برد خونه دیگه و خانم اولی را هم ساکت می کرد. به نظرت یه چیزی این وسط گم نیست؟ همسر چرا نمی تونه به خانم اولی چیزی بگه؟ چرا نمی تونه تو را ببره یه خونه دیگه؟ نهایت توان مالیش رهن یه خونه برای تو بود و این حرف که هر جا خواستی بری با ماشین خودم برو  )


4- چکهای شوهرت نقد شد؟ استون مارتین در چه حاله ؟

نکنه این هفته بخاطر بی ماشین بودن نرفتی شمال؟ خودت که ماشین نداری.

مردک هم که اجازه مسافرت نداشت. یعنی جراتش را نداره. 

اون هفته هم گفتی مردک با ماشین برادرش رفته شمال. نکنه ماشین مردک را هم ازش گرفته. 

وای خدای من 

کلا مردک را لخت کرده گفته حالا برو ور دل حسنا جونت 5- در وصف سوپری سر کوچه پست می نویسی.

وعده پست در مورد همسایه های خونتون را می دی. 

اما نگفتی ماشینت چطوری هپلی هپو شد؟؟ 

به نظرت اون پست جالب تر نبود؟


6- سوالهای قبل را هنوز جواب ندادی. این که خانم اولی چطور اومد خواستگاری و بعدش یادش رفت و 4 ماه سراغ عروس را نگرفت؟


7- چرا وقتی خودش اینقدر به شوهرش اصرار کرده بود زن بگیره، بهش گفته بود باید خونه و آفیس به نامم کنی تا بذارم عقدش کنی؟


8- چرا وقتی فهمید تو رفتی توی زندگیشون حالش بد شد و کارش به بیمارستان کشید؟ آرزوش بود که واسه شوهرش زن بگیره. از هیجان زیاد بود که به آرزوش رسیده؟


9- چرا برای حل مشکل 6 شوهرش اینقدر خوش سلیقه شده بود و یک بیوه 28 ساله بدون بچه می خواست؟ چرا براش مهم بود که تو بچه نداشته باشی؟ که مبادا بچه اعصاب شاه دوماد را خط خطی کنه؟


10- چطور حواسش بود تو بچه نداشته باشی، اما حواسش نبود بگه بچه دار نشید؟ نکنه همونطور که آرزو داشت عروسی شوهرش را ببینه، آرزو داشت بچه شوهرش را هم ببینه؟

می گم این زن مریضه. امروز فرداست که بمیره. نذار آرزو به دل بمونه. بذار بچه شوهرش را قبل مرگش ببینه. زودتر دست به کار شو 


هر سوال دو نمره.

نصف سوالها را هم جواب بدی پاسی یک سوال انتخابی هم برات می ذارم. می تونی 4 تا از بالایی ها جواب بدی + این سوال آسون. 

ارفاق کردم که پاس شی بری. دیگه خسته شدم از دستت.


چرا پدر شوهر مادرشوهر تا یکسال و نیم بعد از عقد تو حتی حاضر نبودند تلفنی با تو صحبت کنند؟

اونها که مشکلات 6 پسرشون را می دونستند و خبر داشتند خانم اولی خودش اجازه داده و اومده خواستگاری ( ما خنگیم درک نمی کنیم. اونها که با چشمشون دیدند خانم اولی اومد خواستگاری تو و التماس به بابا که بذار حسنا زن شوهرم بشه) چرا مامان باباش کاسه داغتر از آش شدند؟


پدر شوهر مادرشوهر طرف پسرشون را می گیرند، نه عروسشون را. اگر واقعا اون زندگی مشکل داشته که باید خوشحال هم بشن، چطور ناراحت بودند؟ چطور تو را تحویل نگرفتند و بعد از یکسال و نیم هم که حاضر شدند ببینندت، حرف اول و آخرشون این بود که برووووووووووووو


شاه بخشیده وزیر نمی بخشه حکایت اونهاست. اگر خانم اولی رضایت داده بود، حرف اونها چی بود که با تو بد بودند؟ 

ببین الان مامان علی چطور دور نفس می گرده

مادرشوهر کبوتر چقد دوسش داره


چرا شماها که عقدی و رسمی هستید اینقدر مادرشوهرها باهاتون بد هستند و طرفدار اولی؟ مادرشوهر پری هم همینطوریه. دائم به دارا می گن اشتباه می کنی، برو پیش زنت زندگی کن. قضیه چیه؟


پدرشوهر مادرشوهرها

  • یا به شکل غیرمنطقی و متعصبانه ای طرفدار پسرشون هستند
  • یا اگر عاقل باشند طرفدار حق و اون چیزی که درسته و در مجموع برای بهتر شدن زندگی پسر و عروسشون خوبه.


ما خانواده همسری ندیدیم که از روی تعصب و بی منطقی طرفدار عروس باشند. یا فهمیده اند و طرفدار اون چیزی که درسته. یا هم که سفت و سخت و بی برو برگرد هر چی پسرمون بگه.

چطور شده که خانواده مردک طرفدار عروسشون هستند؟ لابد پدر و مادره فهمیده هستند و می دونند عروسشون درست می گه و چی به نفع زندگی پسرشون هست. 


حیف شد که آخر این همه سیاست و برنامه ریزی این شد. مردک گولت زد و خودش را پولدار جا زد و تو هم فکر کردی چه بردی کردی با این شوهر دزدیت.

گویا تو زرد از آب دراومده. اموال مال کس دیگه بود و حسنا شد اجاره نشین بی ماشین. یه پرایدی چیزی قسطی ثبت نام کن، آبروت را جمع کن.